Yoghurt Loaf with Figs and Pistachios. Jogurtový chlebík s figami a pistáciami.

 

 

They are tiny, beautiful and sweet. When you cut into to them, they look like the prettiest jewelry. It´s figs! One of nature´s beloved candies. And I can´t beliieve it took me all my life to try them. This autumn is life-changing.
That moment when everything around is changing colours. When you are apple to listen to the fallen leaves with every step you take. Chilly mornings with a beautiful pinky sky that´s telling us the Sun is just about to come out. That´s just a pure beauty. Enjoy it with every breath.
So, figs. They are quite something, even though they are small. They are fighters for our health! Full of natural sweetness; calcium and magnesium for keeping our bones healthy and strong, so if you want to run around in autumn spirit, you better start munching on those :) Also, they are packed with antioxidants, minerals and fibre. Go figs!
I paired them up with a delicious sweet bread, that´s packed with fragrant pistachios, lemon zest and honey. This sweet treat is everything you want it to be. Lusciously moist, beautifully fragrant and with the combination of figs? Scrumptious!
Serve it sliced beautifully with a thick natural yoghurt, dusted with pistachio ´dust´ and marry it with gorgeous figs. You will love this. Enjoy!

Yoghurt bread with figs and pistachios 
(This makes a smaller loaf, but feel free to double the amount of ingredients and bake it in a cake tin. It also freezes nicely. :)

1 1/2 cups ground almonds
1/2 cup brown rice flour (or more almonds)
pinch of sea salt
1 1/2 tsp baking powder (or 1/2 tsp soda bicarbonate + 2 tbs lemon juice)
1/4 cup good quality olive oil
1/2 cup natural yoghurt (greek yoghurt works beautifully here!)
2 tbs good honey
2 happy eggs (organic and free-range)
grated zest of 1 organic lemon
1 tsp vanilla extract
small handful of pistachios
fresh figs, yoghurt and honey to serve

Preheat the oven to 160°C. Line a loaf tin with baking paper.
In a dry pan over a medium heat, toast pistachios until fragrant. Put a few tablespoon on a side and chop the rest of them finely.

Mix the pistachios with your flours and almonds, baking powder (or soda bicarbonate) and pinch of sea salt.

In another bowl, mix together olive oil, yoghurt, eggs, honey, vanilla and lemon zest. If you are using soda bicarbonate and lemon juice instead of baking powder, add the lemon juice to the mixture now.

Bring both mixtures together whisking up slowly and gently. Pour into the prepared baking tin and bake for about 30 min until golden rbwon and smelling delicious. Check the cake after first 20 minutes of baking time. If it will get too dark on top, cover it with a piece of baking paper. If the cake is done, do the old-fashioned skewer test. You just don´t want the skewer to be 100% clean when taken out of the cake. remember, you want the cake to be moist so a bit of a sticky skewer whould be fine :)

Once baked, take it out of the oven and let cool in the tin for a while. Then, transfer it onto a wire rack to cool for at least 20 minutes.
In a pestle and mortar, grind the leftover pistachios until you get a fine powder.

Serve the cake sliced with dollop of thick yoghurt, drizzle of honey next to perfectly ripe figs.

Sprinkle some of the pistachio dust over it and serve with a big spoon on a side.
Enjoy!

 

Maličké, sladučké a nádherné. Keď do nich zakrojíte a zbadáte tú ich nádhernu farbu, vyzerajú ako vzácne drahokamy. Figy. Jedna z neodolateľných sladkostí prírody. A neverím, že mi trvalo tak dlho, kým som konečne poriadne figy ochutnala.

Poviem vám, že na to, aké sú maličké, toho v sebe skrývajú neúrekom. Okrem sladučkej chute su skvelým zdrojom vápnika a horčíka, čo pomáha udržovat naše kosti pevné a zdravé, takže sa hneď na figy pustite, ak si chcete s deťmi púšťať cez jeseň šarkany! Taktiež sú výborným zdrojom vlákniny, minerálov a antioxidantov. Na také malé ovocie sa vedia naozaj presadiť.

Výborne sa hodia k tomuto jemnému, nadýchanému a šťavnatému koláčiku plného vône citrónovej kôry a pistacií. Nakrájajte ho, položte par kúskov každému na tanierik a podávajte výsostne s lyžicou hustého jogurtu, troškou medu a pistáciovou múčkou. No a samozrejme s figami. Za koláčikom sa len tak zapráši!

Jogurtový chlebík s figami a pistáciami 
(ingrediencie sú na menšiu chlebovú formu, no dávku môžete zdvojnásobiť  a urobiť koláčik  v tortovej forme pre viac hladošov. Akékoľvek zvyšné kúsky sa dajú perfektne zamraziť.)

1 1/2 šálky mandľovej múčky (pomletých mandlí)
1/2 šálky ryžovej múky (alebo viacej pomletých mandlí)
štipka soli
1 1 /2 lyžičky prášku do pečiva (alebo 1/2 lyžičky sódy bikarbóny + 2 lyžice citrónovej šťavy)
1/4 šálky olivového oleja dobrej kvality
1/2 šálky naturálneho jogurtu (grécky jogurt sa tu hodí skvelo!)
2 lyžice poctivého medu alebo javorového sirupu
2 vajíčka od šťastných sliepok
nastrúhana kôra z 1 bio citrónu
1 lyžička vanilkového extraktu alebo vyškrabané semienka z 1/2 vanilkového struku
malá hrsť pistácií
čerstvé figy, jogurt a med na podávanie

Predhrejeme si rúru na 160°C. Malú chlebíkovú formu si vyložíme papierom na pečenie.

Na suchej panvici si opečieme pistácie, dokým nie sú krásne voňavé. Asi lyžicu pistácií si dáme stranou a zvyšok najemno posekáme. Zmiešame v miske spolu s múkami, práškom do pečiva (alebo sódou bikarbónou) a štipkou morskej soli.

V druhej miske si spolu vymiešame olivový olej, jogurt, vajíčka, med, vanilku a citrónovú kôru. Ak používame namiesto prášku do pečiva sódu a citrónovú šťavu, pridáme ku zmesi aj šťavu.

Obidve zmesi spojíme – jemne premiešame. Cesto bude pomerne riedke, no tak to má byť. Tým docielime, že výsledný koláčik bude jemný a vláčny. Žiadne suchoty! :)

Bochníček pečieme do zlatova, cca 30 minút. Skontrolujeme ho po 20 minutách pečenia. Ak by začal hnednúť priskoro, prikryjeme ho z vrchu papierom na pečenie alebo alobalom. Či je koláč upečený skúsime klasickým špáratkovým testom. Keďže chceme mať koláčik jemný a vláčny, snažíme sa ho neprepiecť-špáratko by malo byť po vytiahnutí z cesta trošku vlhké a lepivé.

Koláč neháme po upečení jemne vychladnúť vo forme, potom ho vyberieme a necháme vychladnúť aspoň 20 minút na mriežke. Teda, ak vydržíme, pretože vytiahnutý z rúry vonia neodolateľne!

V mažiariku si podrtíme zvyšné pistácie na jemnučký prach. Koláč podávame krásne nakrajaný s lyžicou jogurtu, poliaty troškou medu, posypané pistáciovým ´práškom´. Dozdobíme čerstvými figami a servírujeme s veľkými lyžicami.

Nech vám chutí! :)

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s